in

Prvi poraz Nemačke u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u poslednjih 20 godina, Makedonci uživaju u najvećem uspehu nacionalnog tima

nemacka - severna makedonija 1-2

Iskusni napadač i kapiten Severne Makedonije Goran Pandev doveo je svoj tim do senzacionalne pobede nad Nemačkom u Duisburgu sa 2:1.

Ovo je prvi poraz u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo posle čak 20 godina, odnosno 35 mečeva, od rušenja od Engleske u Minhenu 1:5 2001. godine. Te ​​godine Pandev je debitovao za reprezentacija Makedonije, neposredno pre njegovog 18. rođendana.

Nemačkoj je ovo bio prvi gubitak bodova u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo posle čak 18 pobeda u nizu i tek treći poraz od 1934. godine! Tada je Zapadnu Nemačku 1985. godine pobedio samo Portugal.

Bivši napadač Intera, danas član veterana Đenove Pandev, koji će u julu napuniti 38 godina, pogodio je u sudijskoj nadoknadi prvog dela za vođstvo gostiju. Ilkai Gundogan je u 63. minutu iz penala izjednačio, ali pet minuta pre kraja Nemačku je ponovo šokirao Eljif Elmas. Fudbaleru Napolija asistirao je kapiten Dinama Arijan Ademi.

Čuda se dešavaju i u fudbalu. Sreća prati hrabre – rekao je Pandev posle pobede protiv četvorostrukog svetskog i trostrukog evropskog prvaka.