Saopštenje je usledilo pošto su vlasti revidirale potvrđeni broj mrtvih na 44
Bugarski zvaničnici saopštili su u četvrtak, 25. novembra, da je „ljudska greška“ na „opasnoj deonici“ autoputa najverovatniji uzrok autobuske nesreće koja se ove nedelje dogodila u zapadnoj Bugarskoj, a u kojoj su poginule najmanje 44 osobe iz Severne Makedonije, a među njima je mnogo dece, javlja Radio Slobodna Evropa.

Saopštenje je usledilo pošto su vlasti revidirale potvrđeni broj mrtvih na 44.
Nadležni su saopštili da i dalje tragaju za drugim putnikom koji je možda prešao na benzinskoj pumpi pre nesreće u jedan od tri druga autobusa u koloni.
Zamenik glavnog tužioca i šef bugarske nacionalne istražne službe Borislav Sarafov saopštio je u Sofiji da su istražitelji isključili teroristički akt i utvrdili da nije bilo eksplozije.
Rekao je da, kako se istraga nastavlja, „vodeća verzija [događaja] je ljudska greška“.
Sarafov je rekao da je zaštitna ograda na tom delu autoputa Struma “opasna i da predstavlja jedan od glavnih uzroka nesreća“.
Glavni istražitelj Marijan Marinov rekao je da dokazi sugerišu da je vozač autobusa pokušao da zakoči pre nego što je udario u zaštitnu ogradu i napomenuo je da je u to vrijeme padala kiša.
Autobus je bio jedan od četiri koja su zajedno putovala od Istanbula do Skoplja u Sjevernoj Makedoniji.
Najmanje 12 žrtava su djeca, a većina turista je iz Sjeverne Makedonije.