in

VIDEO- Večiti derbi sa “crveno-belim” sjajem: Ivanić približio Crvenu zvezdu tituli

Fudbaleri Crvene zvezde napravili su ključni korak ka osvajanju titule, u velikom večitom derbiju savladali su Partizan sa minimalnih 1: 0. Posle pobede “crveno-beli” imaju gotovo nedostižnih 12 bodova prednosti u odnosu na velikog rivala.

Partizan je u prvom poluvremenu bio bolji tim, a u drugom Crvena zvezda, ali loša igra „crno-belih” u većem delu drugih 45 minuta kumovala je porazu. Ovo je ujedno bio i prvi poraz Partizana posle niza od 17 pobeda.

Prvu šansu imali su domaći igrači koji su u 20. minutu zapretili preko Kataija, ali je golman Stojković bez problema odbranio njegov udarac. Nikolić je u prvom poluvremenu imao najbolju šansu za Zvezdu u 32. minutu, ali je Nikolićev udarac blokirao Svetozar Marković i to u delu igre kada je Partizan imao veću kontrolu nad loptom.

Odlučujući trenutak dogodio se u drugom poluvremenu, u 58. minutu Kanga je izveo korner, a najviši u skoku bio je Mirko Ivanić i uspeo da savlada Stojkovića.